Sterowniki PLC serii Micrex-SX > Podstawowe informacje

Nagroda Czytelników miesięcznika "Napędy i Sterowanie" - PRODUKT ROKU 2013

Sterowniki PLC Fuji Electric serii MICREX-SX SPH 2000 otrzymały nagrodę czytelników miesięcznika "Napędy i Sterowanie" w konkursie Produkt Roku 2013 r. Uroczyste rozdanie nagród obyło się 19 marca 2013 r. podczas targów Automaticon 2013 w Warszawie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie konkursu, a przede wszystkim redakcji miesięcznika Napędy i Sterowanie, członkom komisji konkursowej oraz czytelnikom miesięcznika NiS za oddane głosy.

Sterowniki PLC serii Micrex-SX

Szybkie i zaawansowane sterowanie maszynami

Możliwość tworzenia programów o pojemności do 256K kroków i obsługujących do 65536 punktów pozwala na właściwą konfigurację i sterowanie różnorodnymi systemami - zarówno mniejszymi jak i tymi bardziej rozbudowanymi. Istnieje również możliwość skanowania programu i odświeżania wejść/wyjść co 1 ms. W systemach wieloprocesorowych (składających się maksymalnie z 8 jednostek CPU) możliwy jest podział funkcji i obciążenia pomiędzy zastosowane jednostki centralne.

Otwarte standardy sieciowe

Zarówno urządzenia, jak i oprogramowanie, są zgodne z normą IEC61131 - międzynarodowym standardem stworzonym dla sterowników programowalnych. Sterowniki Fuji Electric oferują wsparcie dla sieci Ethernet, LonWorks, DeviceNet, PROFIBUS-DP, AS-i oraz innych otwartych standardów sieciowych. Dodatkowo, w celu udostępniania danych procesowych w sieci intranetowej, można wykorzystać moduł Serwera WWW.

Wbudowane funkcje wsparcia programowania

Dla urządzeń Fuji Electric dostępne jest środowisko, w którym każde narzędzie pomocy można uruchomić poprzez kliknięcia odpowiedniego urządzenia w diagramie struktury sieci lub w schemacie konfiguracji systemu na komputerze PC. Dzięki temu możliwa jest konfiguracja parametrów falownika i serwonapędu (poprzez jednostkę CPU) oraz zdalne monitorowanie danych, eliminując tym samym kłopotliwe zmiany okablowania.

Zintegrowana kontrola, informacje i komunikacja

Dzięki ulepszonej funkcji przetwarzania danych, pamięci masowej oraz wbudowanej funkcji Ethernetu, jednostka SPH umożliwia monitorowanie operacji i urządzeń w systemach produkcyjnych jak i rejestrowanie danych historycznych i błędów. Umożliwia to zastosowanie sterownika Fuji nie tylko w standardowych systemach automatyki przemysłowej, ale również w aplikacjach opartych na zdalnym monitorowaniu, wsparciu utrzymania ruchu oraz działaniach prewencyjnych.
W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na dużą niezawodność systemów automatyki możliwe jest zrealizowanie redundancji jednostek CPU oraz zasilaczy.

_________________________________________________________________

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w ulotce produktowej nt. sterowników MICREX-SX Fuji Electric

www.fujiplc.com.pl używa plików cookie. Korzystając z serwisu wyrażasz na to zgodę. Sprawdź Politykę plików cookies. Zamknij